poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Przecier z pomidorków koktajlowych

Scroll down for English

Pomidory można zaserwować na wiele sposobów, ten jest jednym z moich ulubionych.
Dziś przepis na przetwory z pomidorków koktajlowych.
Zimą będzie miło zjeść przetwory, przypominając sobie letnie dni, a poza tym to też szybki sposób na obiad kiedy nie mamy czasu.Składniki:
  • 2,5 kg pomidorków koktajlowych
  • 6 łyżeczek cukru
  • pół szklanki wody
Przygotowanie:

Myjemy dokładnie pomidorki. Kroimy wszystkie na pół. Wrzucamy do wielkiego rondla i wlewamy pół szklanki wody.
W ten sposób na pewno nam się nie przypalą. Gotujemy tak około 30 minut. Nie muszą być za bardzo rozgotowane, bo jak będziemy robić nasz sos w zimę jeszcze je dogotujemy troszeczkę. Na sam koniec dodajemy cukier, w ten sposób nie będą cierpkie. Kiedy przecier jest gotowy przekładamy do słoiczków i zakręcamy. Pasteryzujemy przecier jeśli chcemy go dłużej przechowywać i mieć pewność, że się nie zepsuje.

Zapraszam do polubienia mnie na Facebooku lub google+, dziękuję za odwiedziny:)

In the English version

Tinned cherry tomatoes


Ingredients:

  • 2.5 kg cherry tomatoes
  • 6 teaspoons sugar 
  • half a cup of water 
Preparation: 

Wash tomatoes thoroughly. Cut all in half. Put into a big saucepan and pour half a glass of water. Boil it for about 30 minutes. At the end, add the sugar. When the puree is ready to transfer into jars and turn off. Pasteurize the puree.

 
Share:

1 komentarz

  1. Ja już jedną partię przecieru pomidorowego zrobiłam, ale z pomidorków limo, może spróbuję też z koktajlowymi ;) Zapraszam do mojej akcji Warzywa psiankowate 2013 :)

    OdpowiedzUsuń

Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych podanych w formularzu (IP oraz jeśli zostały podane: podpis, adres mail, strona www) przez tę stronę. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce prywatności.

Kalejdoskop Renaty