wtorek, 24 stycznia 2023

Warsztaty kulinarno trekkingowe w Toskanii — marzec 2023

Jeżeli przez cały rok tęsknicie za Italią, jeśli lubicie snuć wakacyjne plany, może już teraz pomyślicie o Toskanii i skusicie się, by razem z nami na kucharzeniu, wędrowaniu, przy dobrej zabawie spędzić niezapomniany urlop?
Serdecznie zapraszamy na warsztaty kulinarno-trekkingowe w dniach od 18 do 25 marca 2023 roku. Sześciodniowy program przewiduje też inne atrakcje i niespodzianki. To warsztaty dla tych, którzy, kochają Włochy i ich niepowtarzalną kuchnię. Gwarantujemy fantastyczne w smaku i doskonałe w swojej prostocie (łatwe do odtworzenia) dania, dużo dobrej zabawy i energii. To będzie prawdziwa i wyjątkowa uczta we włoskim stylu!
Ze swojej strony zapewniamy odpoczynek, dobre towarzystwo, wspaniałe widoki i pyszną kuchnię...
Program naszych warsztatów jest bogaty, ale nie napięty, więc każdy znajdzie też czas na odpoczynek w ciszy i spokoju, czy tak jak lubi.
Będzie smacznie i wesoło, a spotkanie na pewno na długo zapadnie Ci w pamięci. Wszystko przy atmosferze kuchennego, domowego ciepła – dosłownie i w przenośni.

Warsztaty kulinarno trekkingowe w Toskanii — marzec 2023.
Nasza oferta łączy w sobie kuchnię i trekking.

SZCZEGÓŁY OFERTY: 
Zakwaterowanie
Zakwaterowanie w warunkach domowych, w zależności od ilości uczestników - apartament w centrum miasteczka lub wiejski dom 20 min spacerem od centrum. O przydzieleniu lokum uczestnicy będą informowani kilka dni przed rozpoczęciem warsztatów. Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych. Jedna łazienka na 4-6 osób. Prosimy przy rezerwacji określić swoje wymagania - pokój osobny czy dwójka.

Wyżywienie
Każdego dnia kolacja przygotowywana przez organizatorki. W dniach, w których gotujemy (warsztaty kulinarne zaczynają się o 17) jemy to, co razem ugotujemy. Do posiłków woda, lampka wina, kawa i herbata. W dniu przyjazdu powitalne aperitivo.
Warsztaty
Gotujemy w warunkach domowych, menu dostosowane jest do pory roku, staramy się maksymalnie wykorzystać płody własnych ogródków. Zaczynamy o godzinie 17.00, kończymy wspólną kolacją, wcześniej w te dni uczestnicy mają czas wolny.
Warsztaty kulinarno trekkingowe w Toskanii — marzec 2023.
Warsztaty kulinarno trekkingowe w Toskanii — marzec 2023. Warsztaty kulinarno trekkingowe w Toskanii — marzec 2023.

Trekking
Szlaki bardzo krajobrazowe o zróżnicowanej trudności, za każdym razem dobierane są do możliwości uczestników. Zalecane odpowiednie obuwie i odzież oraz plecak. Na czas trekkingu każdy indywidualnie zaopatruje się w wodę, organizatorki zapewniają prowiant.
Degustacja w palazzo 
Wizyta w eleganckim Palazzo rozpoczyna się od zwiedzania zabytkowych wnętrz i opowieści właścicielki, dziedziczki rodu Torriani, a kończy przygotowaną przez nią wykwintną kolacją.

Degustacja oliwy 
Wyjazd do Brisighelli pociągiem o 9.00 rano, godzina powrotu do uzgodnienia. Brisighella to średniowieczne miasteczko w Emilii Romanii znane w kulinarnym świecie z doskonałej oliwy. W planie degustacja oliwy w tradycyjnej tłoczni uzupełniona ciekawymi opowieściami o produkcji oliwy i degustacja.

Spacer po Florencji 
Pokazujemy najciekawsze zakątki miasta, przede wszystkim te nieoczywiste. Spacer pod opieką autorki przewodnika po Florencji. Jesteśmy do dyspozycji uczestników przez cztery godziny, potem jest czas wolny.
Relaks w termach
Miasteczka Romanii leżące blisko granicy z Toskanią znane są z termalnych źródeł. Wyjazd do term przewidziany jest około 9.00 rano. Na relaks w ciepłych basenach przewidziane są dwie godziny. We własnym zakresie trzeba zaopatrzyć się w szlafrok, kostium kąpielowy i klapki. Organizatorki zapewniają ręczniki, a ośrodek czepki. Jest też możliwość wynajęcia szlafroka na miejscu (płatne indywidualnie 5 euro)

W programie:
2 dni warsztatów, czyli dwa dni wspólnego gotowania.
2 wyprawy w góry.
Kolacja i zwiedzanie zabytkowego palazzo.
Wyjazd do Brisighelli i degustacja oliwy w lokalnej tłoczni.
Wycieczka do Florencji.
Wizyta w termach.
A poza tym ponieważ bardzo lubimy spontaniczne działania - niewykluczone są też ponadprogramowe atrakcje - niespodzianki.

CENA NIE OBEJMUJE:
Dojazdu do Marradi i powrotu do domu.
Dojazdu do term (koszt biletu w dwie strony to około 10 euro).
Dojazdu do Brisighelli (bilet w dwie strony około 8 euro)
Dojazdu do Florencji (bilet w dwie strony około 14 euro) a także wszelkich biletów wstępu do muzeów;
Ubezpieczenia.
Podatku klimatycznego na miejscu.
Śniadania oraz pozostałych posiłków nieujętych w ofercie.

LICZBA MIEJSC: min. 3 do max. 8 osób

CZAS TRWANIA:
CENA:740€ przy zakwaterowaniu w pokoju dwuosobowym z inną osobą
940€ przy zakwaterowaniu 1 osoby w pokoju dwuosobowym
Zgłoszenia mailowe na: kalejdoskoprenaty@gmail.com (dane do przelewu podeślemy w zwrotnym mailu). Tylko zaliczka jest gwarancją zarezerwowanego miejsca.
Wymagana zaliczka w kwocie 300€. Pozostała kwota płatna na miejscu w dzień przyjazdu. Oddajemy zaliczkę tylko wtedy, kiedy Włochy lub Polska zostają zamknięte z powodu pandemii, lub gdy nie zbierze się odpowiednia ilość osób.

INFORMACJE
Jeśli będziecie planować podróż pamiętajcie, że ostatnie pociągi do Marradi odchodzą z Faenza o 18.21, z Florencji 19.40. Najwygodniejsze lotniska: Bologna, Piza, Forlì. Dokładny opis dojazdu podajemy bliżej terminu warsztatów.

Jeśli ten temat was interesuje, chcielibyście spotkać się, pogotować i porozmawiać.
Wraz z Kasią zabierzemy Was w niezwykłą podróż do Włoch.
Posmakujcie z nami prawdziwego włoskiego życia.

Do zobaczenia! Mam taka nadzieję!

Ściskam

Inne daty w 2023 roku(kliknij w datę):
Opinie o naszych warsztatch. To tylko kilka z kilkunastu ;-)
Spodobał Ci się tekst? Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie: 
 • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
 • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę. 
 • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku. Codziennie nowe zdjęcia, inspiracje, ciekawe informacje. 
 • Dołącz do mojej grupy Włochy po mojemu.
 • Śledź mnie na Instagramie @kalejdoskoprenaty
 • Otrzymuj ‚List z Włoch’ zapisując się na newsletter
 • A jeśli lubisz jak opisuje Włochy, to kup moją książkę

Pozdrawiam 


RenataShare:

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych podanych w formularzu (IP oraz jeśli zostały podane: podpis, adres mail, strona www) przez tę stronę. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce prywatności.

Kalejdoskop Renaty