WAKACJE I WARSZTATY

WARSZTATY WE WŁOSZECH — WRZESIEŃ I PAŹDZIERNIK 2024

Kliknij tutajWARSZTATY I WAKACJE SZYTĘ NA MIARĘ (czytaj tekst poniżej)

Wzgórza Euganejskie to grupa wzgórz pochodzenia wulkanicznego, które wznoszą się zaledwie kilka kilometrów na południowy zachód od Padwy. Powstały ok. 35-40 milionów lat temu w wyniku erupcji podwodnych wulkanów. W tamtym czasie duża część równiny padewskiej była ogromnym, ciepłym morzem… trochę jak dzisiejsze Karaiby.

Na samą myśl o zasugerowaniu, co warto zobaczyć na Wzgórzach Euganejskich, przed oczami pojawiają mi się wspaniałe obrazy. Widzę wspaniałe weneckie wille, takie jak Castello del Catajo, Villa dei Vescovi, ale także opactwo Praglia, historyczne ogrody, otoczone murami obronnymi miasteczka oraz średniowieczne fortece — wszystko otoczone bujnymi winnicami oraz lasami dębowymi i kasztanowymi. Najwyższy szczyt ma nieco ponad 600 metrów, co oznacza, że wzgórza mają swój własny klimat, który jest chłodniejszy i mniej uciążliwy, zwłaszcza latem, niż na okolicznej nizinie.

Piękno moich wzgórz zainspirowało również ważnych pisarzy, poetów i artystów, dzięki czemu powstały dzieła o nieocenionej wartości. To właśnie tutaj Petrarka schronił się pod koniec życia— tu spisał i zredagował dzieło swojego życia — Rerum Vulgarium Fragmenta śpiewnik składający się z 366 wierszy napisanych dla Laury.

Aby zrozumieć, dlaczego Petrarka pokochał to niezwykle piękne miejsce i dlaczego jest ono idealne na wakacje, oto kilka zdjęć.

Jako destynacja turystyczna wzgórza są nieco mniej znane poza Włochami i to dobry powód, by spędzić tutaj wakacje. Obszar bogaty w przyrodę, historię i kuchnię. Restauracje moich wzgórz niejednokrotnie zostały oznaczone przez media, jako miejsca, gdzie można zjeść najlepiej we Włoszech.

Wachlarz możliwości spędzania czasu jest naprawdę duży, dlatego w porozumieniu z Wami tworzę szyty na miarę wg Waszych pragnień i potrzeb plan pobytu, który pozwoli Wam znaleźć się w najciekawszych miejscach, oszczędzając cenny czas!
Tutaj każdy znajdzie coś zachwycającego dla siebie.
Jeśli nie macie pomysłu na urlop, jeśli marzycie o podróży i zachwycaniu się tym nieznanym obszarem Włoch, to napisz do mnie.
Organizuje nocleg z kolacją oraz różne atrakcje. Możesz wybrać to co chcesz  np.:
  • trekking,
  • warsztaty kulinarne ze mną,
  • zwiedzanie Frantoio, winnicy lub destylarni,
  • degustacje,
  • zwiedzanie miasteczek,
  • piknik,
  • grillowanie,
  • wspólne kolacje w restauracji,
  • termy w okresie jesienno-zimowym.

Wycieczki do Padwy, Wenecji, Chioggii, Werony, Bassano del Grappa i wielu innych interesujących miejsc.

Organizuje pobyty tylko tygodniowe, na które składa się nocleg (w warunkach domowych) z kolacją przygotowaną przeze mnie oraz wybrane atrakcje. Cena zależy od okresu,  miejsca zamieszkania i wybranych atrakcji!

Moja filozofia jest prosta. To plan na wakacje lub warsztaty szyte na miarę w pełni dopasowane do indywidualnych potrzeb. Stawiam na autentyczność! 

Zależy mi na tym, aby twoja podróż była pełna samych achów i ochów!

Wakacje są realizowane przy minimum 3 uczestnikach. Grupa może liczyć maksymalnie 8 osób. Cena waha się w zaleźności od wybranych atrakcji ok. 820 - 860 euro. W cenie jest nocleg, atrakcje każdego dnia i kolacja.

Nie robię tego na dziś czy na jutro. Okres pobytu dopasowuję do Waszego i mojego wolnego czasu!

Zainteresowani mogą pytać na: kalejdoskoprenaty@gmail.com

 


 

Share:

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych podanych w formularzu (IP oraz jeśli zostały podane: podpis, adres mail, strona www) przez tę stronę. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce prywatności.

Kalejdoskop Renaty