środa, 16 czerwca 2021

Spaghetti alla carbonara z cukinią

Spaghetti alla carbonara z cukinią to kremowe i pełnosmakowe pierwsze danie. Szybki i łatwy przepis do przygotowania w okresie letnim, kiedy cukinia jest w sezonie — wegetariańska alternatywa dla carbonary.Wiecie, że jestem jej wielką miłośniczką i często po nią sięgam w mojej kuchni. Podobnie jak ze szparagami, również z cukinią smakuje idealnie!
Zapraszam ;-)

Spaghetti alla carbonara z cukinią

Share:

wtorek, 8 czerwca 2021

Cassone di Malcesine — śliczne miasteczko, które zainspirowało Gustawa Klimta

Cassone di Malcesine (nie myl z Malcesine!) to kolejne niesamowite miejsce, jakie mieliśmy okazję odwiedzić w tym roku. I to było jak olśnienie!
Miasteczko znajduje się nieco ponad 4 kilometry od Malcesine w pobliżu granicy regionów Veneto i Trentino, na północno-wschodniej stronie jeziora Garda.
Miejsce nie jest raczej super popularnym kierunkiem turystycznych wycieczek i często jest pomijane. W porównaniu do bardzo znanego Malcesine, Cassone nie cieszy się taką samą popularnością. A to duże niedopatrzenie. Naprawdę pełne uroku i takiej jakiejś magii. Niby malutkie, ale ma taki klimat, którego nie powstydziłyby się inne, znacznie większe miasteczka nad jeziorem.
Cassone di Malcesine — śliczne miasteczko, które zainspirowało Gustawa Klimta

Share:
Kalejdoskop Renaty