poniedziałek, 11 kwietnia 2022

46 myśli, na 46 urodziny

Spisywałam te punkty od miesiąca i mogłoby być ich o wiele więcej. Nie dlatego, że pozjadałam wszystkie rozumy, co to to nie. Nie trzeba głęboko szukać ani silić się na wyszukane mądrości. Wystarczy tylko być!
To nie są odkrywcze sprawy, przynajmniej nie dla większości z Was. Raczej obserwacje, dojrzewanie i przede wszystkim samoakceptacja.
46 myśli, na 46 urodziny
1. Nie kończę dziś 46 lat, ale dwa razy 23: w końcu wiek jest odpowiednikiem tablicy
rejestracyjnej przyczepionej do samochodu, ale potem jaki to jest samochód, co jest w środku, kto nim jeździ, to już inna historia.

2. Każdy dzień czegoś nas uczy. Pytanie tylko, co sobie z tych lekcji bierzemy.

3. Prawdziwy cud życia mieszka w codzienności, w zwyczajności, w każdym dniu, pod warunkiem, że jesteśmy w nim obecni i świadomie go przeżywamy.

4. Życie nie jest po to, aby je przeżyć, ale po to by się nim cieszyć. Życie które jest tylko 
do przeżycia” to o wiele za mało. Sam Albert Einstein mawiał: Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko.

5. Bądź sobą! Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić…co nie? Dlaczego dzieci są szczęśliwe?
Dzieci są sobą, mówią, robią i zachowują się tak, jak czują i myślą. Nie udają nikogo, po prostu są sobą i dlatego są szczęśliwe. Niestety to się z czasem zmienia. Społeczeństwo dąży do ujednolicenia postaw.
A ja wybieram zdecydownie wersję siebie takiej jaką jestem.
Bo jestem sobą ! Taką siebie kocham!

6. Znam swoją wartość, więc nie potrzebuje łechtać własnego ego. Moja sukienka z sieciówki jest OK, moje lokum jest w porządku i tusza i włosy i uśmiech i to, co jadłam dziś na śniadanie. Lubię mój po pandemiczny brzuszek. Jestem wystarczająca, ważna, fajna i potrzebna! Łechtam moją duszę. Kobiety powinny codziennie rano wstać i mówić do siebie „Jestem wystarczająca, bo jestem najlepszą wersją siebie!” I nigdy o tym nie zapominać!
Będę zadowolona, kiedy kobiety zaczną widzieć każdą komórką ciała i mówić prawdę przez mocne gardło.


7. Nie wszyscy muszą mnie lubić. Tak jak ja nie ma obowiązku, lubić każdego.

8. Dużo kobiet tego nie wie, ale zajmowanie się sobą to nie jest egoizm.
To przede wszystkim potrzeba i obowiązek.

9. Nie wszystko zawsze w życiu wychodzi, czasami człowiek daje plamę. Silnym się jest nie tylko kiedy nam się udaje, ale też kiedy umiemy się podnieść po porażkach!

10. Pamietaj, że kiedy prosisz o pomoc, bardzo często ją dostajesz. W trudnej sytuacji zawsze proś o pomoc i wsparcie; nie obawiaj się wołać o pomoc!

11. Trzeźwość spojrzenia na rzeczywistość, spokój i dystans. Wiem, ile pracy kosztuje osiągnięcie tego poziomu.

12. Łatwo powiedzieć tak, trudniej nie.

13. Zadowolić wszystkich wokół jest z góry skazane na porażkę.
Ciężko zadowolić w pełni samego siebie, wiec przestałam innych zadowalać. To nie egoizm! A próba ratowania własnego samopoczucia!

14. Intuicja rzadko myli, przede wszystkim kobieca!

15. Asertywność nie jest łatwa, ale kiedy się jej nauczysz, nie masz zamiaru zaprzestać. Prawda jest taka, że im większą wykazujesz się asertywnością, tym większym szacunkiem darzą Cię inni.

16. Samoakceptacja to doświadczenie świadomości, ale już poczucie własnej wartości towarzyszy nam do końca życia. W chwilach trudnych będzie się odzywać i będzie nas chronić.

17. Jeśli ktoś ciągle nie ma dla Ciebie czasu, prawdopodobnie nie jest wart twojego, bo kiedy ludzie za sobą tęsknią, to się spotykają, a nie pierdolą, że tęsknią. Ile razy miałaś ochotę wykrzyknąć to przyjaciółce, przyjacielowi, mamie, tacie, bratu czy siostrze, a może komu innemu? Najwyższy czas to zrobić!


18. Jeśli ktoś mówi źle o innych, będzie także mówił tak o Tobie.

19. Jak człowiek przestaje porównywać się do innych, od razu jego poczucie własnej wartości rośnie.

20. Ludzie są bardzo zdziwieni, gdy zaczynasz traktować ich tak, jak oni Ciebie traktują. To nie to, że z dnia na dzień stajesz się złym człowiekiem, po prostu skończyła się cierpliwość!

21. To jest niewiarygodne, z jaką łatwością niektórzy bawią się w Urząd Podatkowy, samemu mając sporo za uszami, w sensie nie dając nigdy nic na nikogo, za to chętnie rozliczając z tego innych…

22. O sile kobiecego wsparcia przekonałam się w ostatnich latach i ogromnie je cenię. Staram się otaczać empatycznymi, świadomymi, mądrymi i myślącymi kobietami, bo to mi odpowiada najbardziej i z tego czerpię dużo pozytywnej energii.

23. Całe moje dotychczasowe życie upłynęło mi we w miarę przytomnym dystansie do Dulskich. W zostawaniu tylko przy zupełnie nie dulskich kobietach. Miałam poczucie wspólnoty. Chyba dopiero internet uzmysłowił mi rozmiar problemu. Pomijając już zwyczajne wchodzenie w butach w czyjąś przestrzeń, setki komentarzy w sprawach, w których powinnyśmy być solidarne jako kobiety, porażały ignorancją, jadem, może brakiem wiedzy? Świadomość bywa bolesna, że to my kobiety jesteśmy dla siebie największym wrogiem.

24. Ludzie są straszni, siedzą i zazdroszczą wszystkiego, sami nie potrafią lub są za leniwi, by do czegoś dojść. Są tacy, którym sprawia przyjemność dowalić komuś, kto ich zdaniem ma lepiej. Mam już dosyć tego typu komentarzy na moim profilu i właśnie dlatego, żeby ich uniknąć, postanowiłam już dawno nie dyskutować. Staram się nie zwracać uwagi na takie osoby i robie dalej swoje. Nie edukuje, bo jest to syzyfowa praca i często bez efektu, bo są to osoby pokroju „wiem lepiej” i „mi się należy”. Najważniejsze, że ja mam czyste sumienie.

25. Nie myli się tylko ten kto nic nie robi.

26. Nienawiść niezależnie do kogo jest chora. Potrafi zniszczyć człowieka od środka. I szczerze, nie potrafię zrozumieć, dlaczego tak się dzieje.

27. Dodałabym, że każda nienawiść i pogarda w stosunku do kogokolwiek to wyrażanie swojego nieszczęśliwego JA.

28. Każde wywyższanie się, każda pogarda, każda potrzeba idealizowania siebie, każda przemoc bierze się z niskiego poczucia wartości. Gdy ktoś mówi: jesteś nikim, jesteś taki i owaki. Uciekaj!

29. Człowiek jest w stanie wytrzymać dużo, ale później ciało rozliczy się z nami i nam podziękuję. Dbam o siebie i swoich bliskich jak mogę. Dbam o moją duszę.

30. Zwierzęta to istoty, z których należy brać przykład. Mój kot to balsam na serce w tych okropnych czasach. Patrząc na niego, uśmiecham się. W świecie mojego futrzaka wszystko toczy się spokojnym rytmem .... jedzonko, spanie, mizianie, wygrzewanie się na słoneczku. Każdy zasługuje na taki świat właśnie: spokojny i bezpieczny!

31. Zwierzaki mają nad nami tę przewagę, że obce jest im pojęcie obłudy: nie potrafią promiennie uśmiechać się do fotografii, kiedy są nieszczęśliwe i odwrotnie: jak jest im dobrze, to nigdy nie wytworzą zbolałej miny, nawet za karmę.

32. Zwierzęta to ukojenie, to czyste uczucia, sanatorium dla psychiki, to cudowna wdzięczność, miłość, to radość na powitanie... po prostu to szczęście do nich należeć!

33. Zwierzęta są szczęśliwe, gdy ktoś okaże im miłość, zainteresowanie i da opiekę i oddają to szczęście, że zdwojoną mocą, a człowiek wciąż jest nienasycony, wciąż chce więcej i więcej (na szczęście nie każdy).

34. W pouczaniu i stawianiu nieproszonych rad to jest chyba dyscypliną narodową. Olimpijskie medale — te złote — zawsze gwarantowane za to wszystko wiejdztwo.

35. Dobre rady zawsze w cenie. Pouczanko musi być! Szczególnie, jak się NIC nie wie o drugiej osobie. Brawo.
Pytanie: a ktoś cię o nie prosił?

36. We Włoszech jest powiedzenie: se felice vuoi campare i fatti tuoi ti devi fare (Jeśli chcesz być szczęśliwy, zajmuj się własnymi sprawami)! I tego zawsze się trzymam. Nie pytam nikogo o wyznanie, seks, pieniądze czy politykę! Osobista sprawa...więc nie pytaj mnie o takie rzeczy, bo stanę się niemiła!

37. Lao Tzu: Martw się, co inni ludzie o tobie myślą, a zawsze będziesz ich więźniem. Więc już dawno mam wszystko to w d.... Nie tracę energii na rozkminianie, co myślą o mnie inni.

38. Stawianie i nieprzekraczanie cudzych granic, zwłaszcza gdy możemy to robić jest ważne. Inaczej to wykorzystywanie !

39. Niezmiennie zadziwia mnie fakt, że ludziom nie chce się zadać sobie trudu … Ale widocznie to „zadać sobie trudu” jest tu głównym problemem.

40. Każda chwila jest dobra, żeby zmienić swoje życie.

41. Ludzie przychodzą i odchodzą. Ale są tacy, co są na każdy dzień i dobrze się przy nich czuję. Oni wolą, gdy jestem sobą i nie lubią, gdy jestem kimś innym. To jest dla mnie najważniejsze.

42. Przyjaźń jest okresowa jak kwiat. Dzisiaj jest, jutro może jej nie być i nie zostać po niej żadnego śladu. Jutro ktoś może powiedzieć, że nie ma z Tobą nic wspólnego, zanim kur zapieje trzy razy.
Przyjaciel, ta osoba, której możesz powiedzieć nawet złe rzeczy. Jeśli ktoś jest w stanie powiedzieć Ci coś niekoniecznie przyjemnego o Tobie, a Ty to szanujesz, to chyba jest przyjaźń. Wbrew pozorom, ludzie nie chcą szczerości. Ludzie chcą głównie klepania po ramieniu, miłych słów.

43. Wiek to tylko liczba i nigdy nie jest za późno na spełnianie swoich najskrytszych marzeń. Ja w tym roku spełniłam jedno z nich, wyszła moja pierwsza książka.

44. Helen Gurley Brown: Dobre dziewczynki idą do nieba, a niegrzeczne-gdzie tylko chcą.

45. Nie warto rezygnować z siebie. Nigdy.

46. Po prostu żyj i wdychaj szczęście razem z powietrzem. I pamiętaj, że zdrowie najważniejsze.

Spodobał Ci się tekst? Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie: 

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę. 
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku. Codziennie nowe zdjęcia, inspiracje, ciekawe informacje. 
  • Dołącz do mojej grupy Włochy po mojemu.
  • Śledź mnie na Instagramie @kalejdoskoprenaty
  • Otrzymuj ‚List z Włoch’ zapisując się na newsletter

Pozdrawiam 


Renata
Share:

7 komentarzy

Unknown pisze...

Pani Renato! Podpisuję się pod Wszystkimi 46 myślami na Pani Urodziny. Życzę Wszystkiego, co Dobre i Piękne!!! Bardzo się cieszę, że spełniła Pani swoje Marzenie i napisała Pani książkę o Italii. Czekam na Radość czytania i zwiedzania z Panią tych wszystkich pięknych zakątków. I życzę, żeby Pani spełniała pozostałe Marzenia, te Wielkie i te malutkie! Bożena P.

Anonimowy pisze...

Amen😁

Anonimowy pisze...

Dziś są również moje urodziny :) Życzę więc Pani i sobie wszystkiego najlepszego!

Kalejdoskop Renaty pisze...

Wszystkiego najlepszego!

Pozdrawiam serdecznie

Renata

Anonimowy pisze...

Mądre, fajne, sensowne!

Ewa Gaspar pisze...

Wszystkiego najlepszego Renatko! Podobaja mi sie wszystkie spisane przez Ciebie punkty 😘💐

Anonimowy pisze...

Dziękuję za super inspiracje. Dziś są moje urodziny. Wspaniale że wpadłam na ten tekst. Będę miała fajny dzień.🙂

Kalejdoskop Renaty