czwartek, 26 czerwca 2025

Penne z porem, bakłażnem, cukinią i sosem pomidorowym

Pamiątką, którą przywiozłam z ostatniej mojej wędrówki znad jeziora Como, jest przepis na makaron. Jeśli marzy ci się pyszny i sycący makaron, koniecznie wypróbuj ten przepis. Poza makaronem do przygotowania tego pysznego dania będziesz potrzebować zaledwie kilku składników: pora, bakłażana, cukinii i sosu pomidorowego. Jego przygotowanie zajmie ci zaledwie 10 minut, a składniki, których będziesz potrzebować, bez problemu znajdziesz na sklepowych półkach – będzie więc idealnym daniem w te dni, kiedy szybko trzeba ugotować coś wyjątkowego. Później dodaj parmezan stary na dużych oczkach i posiekanej bazylii, i dokładnie wymieszaj. To proste danie na pewno zbierze wiele komplementów.
Zapraszam ;-)
Penne z porem, bakłażnem, cukinią i sosem pomidorowym

Składniki dla 4 osób:

  • 170 g pora
  • 170 g bakłażana
  • 100 g cukinii
  • 50 g marchwi
  • 250 ml sosu pomidorowego
  • sól
  • świeżo stary pieprz
  • ser parmigiano reggiano
  • bazylia

Przygotowanie:

Makaron ugotuj al dente w osolonym wrzątku. W tym czasie oczyść por. Usuń zewnętrzne liście, opłucz, osusz i pokrój w pierścienie. Umyj cukinię, bakłażan i pokrój w kostkę. Marchew umyj, obierz i zetrzyj na tarce o dużych oczkach. W dużym rondlu podsmaż por, aż zmięknie. Wrzuć bakłażana i marchew, podsmaż kilka minut i dodaj cukinię. Dolej sos pomidorowy, dopraw solą i świeżo zmielonym pieprzem. Przykryj i gotuj, aż się sos lekko zredukuje. Odcedź makaron i przenieś do rondla. Wymieszaj i ściągnij z ognia. Podawaj ze startym parmigiano reggiano i bazylią.
Smacznego!

Jeśli interesuje cię kuchnia włoska to zapraszam do lektury: Mój apetyt na Włochy. To moja najnowsza książka.
Mój apetyt na Włochy

Spodobał Ci się tekst? Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie: 

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę. 
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku. Codziennie nowe zdjęcia, inspiracje, ciekawe informacje. 
  • Dołącz do mojej grupy Włochy po mojemu.
  • Śledź mnie na Instagramie @kalejdoskoprenaty
  • Otrzymuj ‚List z Włoch’ zapisując się na newsletter
  • A jeśli lubisz jak opisuje Włochy, to kup moją książkę

Pozdrawiam 


Renata
Share:

Brak komentarzy

Kalejdoskop Renaty