piątek, 17 listopada 2023

Jarmark świąteczny nad jeziorem Carezza

Zima ma swój własny zapach, który przeplata się z zapachem grzanego wina, płonącego drewna, kasztanów sprzedawanych na rogach ulic, mandarynek i pomarańczy. Są takie miejsca, gdzie zapach zimy przenika wszystko, razem z najpiękniejszą atmosferą w roku, która sprawia, że ​​czujemy się jak dzieci. 
Są to jarmarki bożonarodzeniowe, które pozwalają doświadczyć magii świąt. Przywołują wesołą atmosferę, która może sprawić, że nawet najczarniejsze serce będzie słodsze niż trzcina cukrowa. 
Jarmarki są dla mnie zawsze przemiłym sposobem na spędzenia przedświątecznego czasu i długich zimowych weekendów.
Kiedy myślimy o jarmarkach bożonarodzeniowych, najczęściej przychodzi nam na myśl obraz kolorowych drewnianych domów, dekoracji, zapachów grzanego wina i różnych przysmaków na pięknym placu w mieście. 
A co powiesz na jarmark usytuowany w wyjątkowym naturalnym miejscu?
Jezioro Carezza jest absolutnie warte odwiedzenia o każdej porze roku, ale to właśnie w okresie Bożego Narodzenia oferuje coś wyjątkowego: na jego ośnieżonym obwodzie odbywają się jarmarki bożonarodzeniowe, które są tak bardzo różne od tych „klasycznych”, do których jesteśmy przyzwyczajeni. W swoim życiu widziałam już wiele jarmarków, ale ten jest żywcem wyjęty z bajki.
Jarmark świąteczny nad jeziorem Carezza
Nie jest duży, ale to, czego na pewno mu nie brakuje to magia. Budowaniu atmosfery najbardziej sprzyja lokalizacja. Resztę robi duża pokrywa białego śniegu, który tutaj pada w tym okresie. Wyobraź sobie profile Dolomitów Latemar, a także Catinaccio, które obserwują odcinek wody, lasy pokryte śniegiem i zamarzniętą powierzchnię samego jeziora. Istna bajka!
Jednym z najlepszych momentów, w których można cieszyć się tym bardzo osobliwym wydarzeniem, jest zachód słońca: to wszysko dzięki lampkom i pochodniom umieszczonym wzdłuż ścieżki jarmarku. Ponadto brzegi jeziora ożywiają drewniane budki, które o zmierzchu rozświetlają się wieczorem niczym wielkie czerwone latarnie. Wewnątrz znajdziesz lokalne produkty i wyroby rękodzielnicze ściśle związane z tradycjami regionu Południowego Tyrolu. Można też podziwiać rzeźby lodowe, które przywołują legendy Dolomitów i naturalnej wielkości drewnianą szopkę bożonarodzeniową.
A jeśli martwisz się przetrwaniem zimowego chłodu, są na ścieżce piece opalane drewnem, oferujące komfort i czarujący aromat trzaskającego drewna w kominku. Stanie nad płomieniami w górach i słuchanie bożonarodzeniowych melodii na pewno sprawi, że będziesz się dobrze bawić jeszcze długo po ostatnim łyku grzanego wina.
Krótko mówiąc, znajdziesz się w prawdziwym zimowym śnie, w którym odetchniesz odrobiną zdrowej i autentycznej świątecznej tradycji, z dala od szaleństwa, konsumpcjonizmu i hałasu.
Jeśli pragniesz przeżyć jarmark bożonarodzeniowy w zimowej krainie czarów, jezioro Carezza może to prawie zagwarantować. Dzięki wysokiemu położeniu jest  jednym z najbardziej malowniczych.

Jarmark świąteczny nad jeziorem Carezza
Jarmark świąteczny nad jeziorem Carezza
Jarmark świąteczny nad jeziorem Carezza
Jarmark świąteczny nad jeziorem Carezza
Jarmark świąteczny nad jeziorem Carezza
Jarmark świąteczny nad jeziorem Carezza
Jarmark świąteczny nad jeziorem Carezza
Jarmark świąteczny nad jeziorem Carezza
Jarmark świąteczny nad jeziorem Carezza


 Gdzie parkować nad jeziorem Carezza?  
Nad jeziorem Carezza są z dwa miejsca parkingowe: Parking 1 i Parking 2. • 
Parking 1 znajduje się najbliżej jeziora i jest płatny (przyjmuje zarówno gotówkę, jak i kartę). 
Oto ceny aut:
 • 1 godzina: 2,00 €; 
 • od 1 do 2 godzin: 4,00 €; 
 • od 2 do 6 godzin: 6,00 €;  
 • od 6 do 12 godzin: 12,00 €;  
 • od 12 do 24 godzin: 24,00 €. 
Pamiętaj, że po opłaceniu masz 15 minut na opuszczenie parkingu. Parking 2 jest bezpłatny, ale znajduje się nieco dalej od jeziora. Aby do niego dotrzeć, należy przejść 30-minutowy szlak CAI 6 (który prowadzi przez most wiszący) lub skorzystać z bezpłatnego transferu, który łączy parking z jeziorem.

Spodobał Ci się tekst? Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie: 

 • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
 • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę. 
 • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku. Codziennie nowe zdjęcia, inspiracje, ciekawe informacje. 
 • Dołącz do mojej grupy Włochy po mojemu.
 • Śledź mnie na Instagramie @kalejdoskoprenaty
 • Otrzymuj ‚List z Włoch’ zapisując się na newsletter
 • A jeśli lubisz jak opisuje Włochy, to kup moją książkę

Pozdrawiam 


Renata
Share:

Brak komentarzy

Kalejdoskop Renaty