środa, 4 czerwca 2014

Ocet malinowy

Scroll down for English

Przepisem na ocet malinowy miałam już się podzielić z Wami w tamtym roku. Niestety sezon na maliny szybko minął... Klasyczny ocet z kuchni francuskiej ma bardzo ładny zapach i aromat, jest doskonały dodatkiem do wszelkich sosów sałatkowych, warzywnych i owocowych, lub mieszanych. 
Można go używać do marynowania mięsa czy ryb lub przygotować pyszne sosy do mrożonych deserów i lodów. 
Zapraszam ;-)

Składniki:

 • 100 g malin + 5 malin do butelki
 • 600 ml octu jabłkowego 
 • dodatkowo: słoik

Przygotowanie:

Myjemy dokładnie maliny i umieszczamy je w słoiku, zalewamy octem. Słoik zakręcamy i wkładamy do lodówki na trzy tygodnie.
Ocet nie może stać w nasłonecznionym miejscu. Każdego dnia musicie wstrząsnąć słoik 2 razy dziennie. Po trzech tygodniach odcedzamy ocet, przelewamy do butelki. Umieszczamy świeże maliny i zamykamy szczelnie. Przechowujemy w zacienionym miejscu. 
Z upływem czasu ocet zacznie nam blednąć i jego kolor nie będzie już tak ładny. W smaku pozostanie taki sam. Tak przygotowany ocet z powodzeniem możecie przechowywać do następnego lata.

Spodobał Ci się tekst? Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:
 • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
 • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę. 
 • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku. Codziennie nowe zdjęcia, inspiracje, ciekawe informacje. 
 • Dołącz do mojej grupy Włochy po mojemu.
Pozdrawiam

Renata

In the English version

Raspberry vinegar

Ingredients:

 • 100 g + 5 raspberries raspberries into the bottle
 • 600 ml apple cider vinegar 
 • jar
Preparation: Wash the raspberries under cold running water. Place into a jar, pour vinegar. Turn off jar and then leave in the fridge to mature for three weeks. Vinegar can not stand in the sun. Every day you have to shake the jar 2 times a day. After three weeks, drain off the vinegar, pour into a bottle. We put fresh raspberries and close tightly. We keep in the shade.

Share:

1 komentarz

 1. That photo with the musical background makes my heart sing - absolutely beautiful and I'm sure this would be great on a Summer Salad or even over some rich dark chocolate!

  OdpowiedzUsuń

Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych podanych w formularzu (IP oraz jeśli zostały podane: podpis, adres mail, strona www) przez tę stronę. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce prywatności.

Kalejdoskop Renaty