wtorek, 20 maja 2014

Czy warto się wybrać na London Eye ?

Będąc w Londynie na pewno warto się wybrać i podziwiać wspaniałą panoramę. Niektórzy mogą uznać, że szkoda wydawać pieniądze na London Eye, ale jak dla mnie, będąc po raz pierwszy w Londynie to świetna okazja na zobaczenie panoramy miasta.Obecnie to najbardziej popularna atrakcja Wielkiej Brytanii. Rocznie odwiedza go 3,5 mln osób. 

W ciągu paru lat stał się jednym z najbardziej rozpoznawanych zabytków Londynu. Jego sława wynika również z faktu, że często pojawia się w wielu filmach, serialach i teledyskach.
Koło zostało zaprojektowane przez parę David Marks and Julia Barfield. 
Do 2005 roku głównym jego sponsorem był British Airways. Dziś należy do rozrywkowej grupy " Merlin ", która posiada wiele parków rozrywki i atrakcji różnego rodzaju, w tym muzeum figur woskowych Madame Tussauds.
Został zbudowany w 1999 r. z okazji rozpoczęcia nowego milenium. Nazywany również jako " Millennium Wheel ", słowo użyte jako metafora do określenia końca XX wieku i wejścia w nowe tysiąclecie.
Otwarcia dokonał premier Tony Blair dnia 31 grudnia 1999 roku, ale ze względu na problemy techniczne koło nie pracowało do marca 2000 roku.
London Eye usytuowany jest w samym sercu turystycznej części Londynu, naprzeciwko Big Bena, nad południowym brzegu rzeki Tamizy, w dzielnicy South Bank. Dzielnica, w której przez wiele wieków znajdowały się bagna. Od dziesięciu lat robi wielkie wysiłki, aby poprawić swój wizerunek.
Diabelski młyn ma wysokość 135 metrów. Jazda w nim jest powolna i prawie niezauważalna, trwa 30 minut, a wrażenia są niezapomniane. Widać z niego Parlament, Westminster Abbey, The Tate Museum, Tower Bridge i długie odcinki Tamizy. W pogodny dzień można widzieć zewnętrzne granice miasta, a nawet zobaczyć Windsor.
Jazda w jednej z 32 kapsułek(32 jako liczbę dzielnic w Londynie ), to na pewno coś ekscytującego.
Każda kapsułka jest ponumerowana, pominięto liczbę 13, więc są ponumerowane do 33.
Każda kapsułka jest w pełni klimatyzowana, aby utrzymać swoich gości w komforcie, niezależnie od temperatury zewnętrznej. Maksymalnie w jednej mieszci się 28 osób.
Są wprawdzie całkowicie przeszklone, ale bardzo duże, a koło porusza się tak wolno, że jest to nieodczuwalnie. Kiedy już kapsuła osiągnie najwyższy punkt, otwiera się przed nami wspaniała panorama miasta.
Zapraszam na przejażdżkę :-)

Widoki na prawą stronę rzeki Tamizy


Widok na Big Ben

Widok na The Shard


Widoki w kabinie w dół
Widoki na Tamizę


W środku


Widok na Big Ben
Na samej górze


Powoli schodzimy


Widok w dół na akwarium
Widok na lewą stronę Tamizy


Warto wiedzieć!
Bilety dla dorosłych są w cenie £ 19.20 (16 +), dla dzieci £ 12.30.
Ceny w zależności od opcji Flexi i Fast Track.
Istnieje możliwość biletów kombinowanych.
London Eye otwarty jest przez cały rok z wyjątkiem Bożego Narodzenia i tydzień w styczniu do corocznej konserwacji.
Godziny otwarcia od 10 rano do 21.00 wieczorem od czerwca do września i od 10 rano do 20.00 wieczorem od października do maja.
Aby uzyskać ogólne informacje na temat EDF Energy London Eye oraz 10% zniżki na rezerwacje, odwiedź www.londoneye.com.


Zapraszam do polubienia mnie na Facebooku lub google+, dziękuję za odwiedziny :-)


Share:

2 komentarze

Monika pisze...

Świetne widoki. W Londynie bywam co jakiś czas i jakoś nigdy nie pokusiłam się o wizytę na London Eye. Muszę się wybrać, koniecznie. :)

Izyda pisze...

Dobrze opisane, dowiedziałam się co chciałam:)

Kalejdoskop Renaty