środa, 23 października 2013

Wycieczka na Capri

Zanim zacznę pisać o Capri, mam zamiar Wam opisać jak wybrać się na Capri i o samej podróży. W tym poście będą zdjęcia z wody na wybrzeże Amalfitańskie i na Capri . Możecie w ten sposób zobaczyć co Was minie nie wybierając się na Capri.
Koszt wodolotem nie jest tańszy jak się wszystkim wydaje, kosztuje około 36 - 40 euro. Zależy skąd się wybieracie, czy z Amalfi, Positano czy Sorrento.
Ja na Capri wybrałam się prywatnie, zapłaciłam 50 euro. W cenie był też powrót.
Zapytacie mnie czemu taniej ? Już piszę. Oczywiście wodolotem dostaniecie się na wyspę, ale nie macie w cenie wycieczki dookoła Capri. A nie opłynąć Capri dookoła szkoda. Tylko w ten sposób można powiedzieć, że widziało się Capri!
Za taką wycieczkę płaci się coś około 22 euro, dodajemy koszt wodolotu i mamy większą cenę.
Ten rejs to jedna z najpiękniejszych rzeczy, które zrobiłam na ostaniach wakacjach.
Na trasie do Capri można zobaczyć piękne wybrzeże Praiano, Positano, rezerwat przyrody Punta Campanella i wyspę "Li Galli" znana jako słynny dom syren Ulissesa. W czasie rejsu zwiedza się wiele pięknych zatoczek i jaskiń. A co tu mówić o przypłynięciu pod Faraglioni, chyba najbardziej malownicze miejsce na Capri.
Zapraszam na wycieczkę ;-) Widok na Praiano


Widok na Positano
Mały archipelag Li Galli, należy do miasta Positano i znajduje się zaledwie kilka kilometrów na południe od Półwyspu Sorrento.
Właścicielami archipelagu było kilka znanych osobistości . Pierwszym z nich był słynna choreograf i tancerka Leonide Massine, następnie niezapomniany Eduardo De Filippo, i wreszcie słynny rosyjski tancerz Rudolf Nureyev.
Starożytne legendy głoszą, że pierwszymi lokatorami tych pięknych wysp były syreny. Według mitologii, wysepki Gallo Lungo, Castelluccio i Rotunda archipelagu Li Galli dały schronienie Partenope, Leucosia i Ligia - trzy syreny z Odiessy. Stąd wywodzi się nazwa " Li Galli ". W tym momencie Archipelag Li Galli należy do grupy przedsiębiorców Sorrento. Oczywiście jest to obszar chroniony, jest częścią Morskiego Parku Punta Campanella.
Na tej wyspie jak na Punta Campanella i faraglioni kolo Capri można zaobserwować niebieskie jaszczurki. Mając możliwości ekonomiczne, wyspy można wynająć za 55.000 euro za tydzień.
Widok na wyspy Li Galli

Punta Campanella


Widok na Capri


 
Pomyśl o Capri. Jeden z pierwszych widoków, który przyjdzie Ci na na myśl będzie, bez wątpienia widok na Faraglioni czyli trzy ostrogi skalne które wznoszą się z morza. Skałom nadano nazwę: pierwszy najbliżej lądu nazywa się Stella, drugi oddzielony od pierwszego bloku Faraglione di Mezzo, trzeci Scopolo, co oznacza głowa lub cypel . Na Scopolo sa unikalne siedliska niebieskiej jaszczurki. Średnia wysokość Faraglioni wynosi 100 metrów. Faraglione di Mezzo charakteryzuje centralną wnęką, która jest na tyle duża, że można przepynac małą łodzią.

Widok na Faraglioni
Widoki na Capri 

Widok na port w Capri

A na samym końcu zatrzymaliśmy się na relaksującą kąpiel w pięknych wodach pobliskiego Positano.Zapraszam do polubienia mnie na Facebooku lub google+, dziękuję za odwiedziny :-)


Share:

14 komentarzy

Tysia Gotuje pisze...

Zdjęcia robią tak duże wrażenie, że czuję się jakbym wszystko widziała na żywo!
Pozdrawiam,
www.tysiagotuje.pl
;)

Agnieszka F. pisze...

uwielbiam takie połączenie skał z wodą! :) zdjęcia boskie! :)

pola pisze...

Jejku, jak tam jest pięknie! :)

Unknown pisze...

Ale pięknie! Capri jest na mojej liście od dawna...

Kajamira pisze...

gratulacje dla autorki wspaniałych zdjęć ))))

Unknown pisze...

Reanto, a skad wypływałaś? Ja będę mieć bazę w Sorrento, ale nie ukrywam, że zainspirowałaś mnie i chciałabym zrobić taką wycieczkę wokół wyspy. Czy jest wtedy też czas, zeby zejsc na ląd? Pozdrawiam

Kalejdoskop Renaty pisze...

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie :-)

Renata

Kalejdoskop Renaty pisze...

:-)

Kalejdoskop Renaty pisze...

Dziękuję :-)

Pozdrawiam serdecznie

Renata

Kalejdoskop Renaty pisze...

To się cieszę, bo warto!

Pozdrawiam serdecznie

Renata

Kalejdoskop Renaty pisze...

To się cieszę!

Pozdrawiam serdecznie

Renata

Kalejdoskop Renaty pisze...

Wypłyneliśmy z Praiano, znajduje się w połowie drogi z Positano do Amalfi.
Płynełam z nimi http://www.lasibilla.org/. Warto!
Są 4 godzin do spędzenia na wyspie :-)

Pozdrawiam serdecznie

Renata

vagabundo del mundo pisze...

pięknie! kiedyś byłam już niedaleko, ale się nie udało, mam nadzieję, że następnym razem. pozdrawiam :)

Unknown pisze...

piekna wyspa i super zdjecia!

Kalejdoskop Renaty