piątek, 15 lutego 2013

Książka José Maréchal Macaron

Uwielbiam makaroniki od kiedy je spróbowałam.
Makaroniki to francuskie ciasteczka, dwie mini “ bezy” połączone masą, wypełnione bajecznym nadzieniem które rozpływa się w ustach.
Szukałam dobrego przepisu na wielu stronach i blogach, niestety tam gdzie trafiłam był powielany i nie był dobry. Konsystencja nie taka jak trzeba, ciasto rozlewało się na blaszce.
Tak było dopóki nie trafiłam na tą książkę. Jeśli zastanawialiście się czy takie pychotki można zrobić samemu w domu, w normalnej kuchni to tak! 
Jest to możliwe, wystarczy kupić książkę José Maréchal "Macaron".

Jest zdecydowanie jedną z najlepszych książek na temat robienia makaroników francuskich, jaka wpadła w moje ręce. Autor pokazuje podstawy, zasady i tajniki stosowania. Książka podzielona jest na dwie części, w pierwszej opisane są podstawowe składniki, które są potrzebne do realizacji makaroników, ale również sprzęt potrzebny do przygotowania. Natomiast druga część poświęcona jest na najlepsze przepisy na ten temat.

Jeśli chcesz poznać wszystko na ten temat makaroników warto ją kupić.
Po raz pierwszy też postanowiłam dokładnie trzymać się przepisu, nawet jeśli bardzo miałam ochotę zrobić coś po swojemu. Wykonałam i voila wyszły niesamowite.
Już nie długo na moim blogu przepis na to cudo:) 
Jedyny problem z zakupieniem jej w Polsce, można ją kupić przez internet w języku angielskim, ale moim zdaniem warto.


Share:

Brak komentarzy

Kalejdoskop Renaty