czwartek, 30 maja 2013

Jezioro Como i Como

Niewiele miejsca jest tak romantycznych jak jezioro Como. Jest jednym z najbardziej malowniczych miast w północnych Włoszech.  
Miałam okazję odwiedzić jezioro Como parę lat temu, w czasie świąt wielkanocnych. Nie było jeszcze dużo turystów, więc można było spokojnie zwiedzać.

Como jest niezbyt odległe od Mediolanu, położone zaledwie godzinę drogi pociągiem.
Nie ma wątpliwości. Jeśli ktoś chce zobaczyć, jak wygląda raj na ziemi, musi koniecznie zobaczyć jezioro Como. 
Łatwo zrozumieć, dlaczego gwiazdy filmowe i inne sławy często spędzają swoje wakacje w Como, jest idealnym miejscem na relaks. Nic też dziwnego, że najbogatsi ludzie świata wybierają je jako miejsce zamieszkania. Ceny najdroższych willi, tych położnych nad brzegiem jeziora dochodzą do kilku milionów dolarów. Mimo, że jest drogo, chętnych do zakupu nigdy nie brakuje.
Jezioro Como, jednym z najbardziej popularnych miejsc we Włoszech. Przez to okolice jeziora często wykorzystywane są jako plener do filmów. Tu kręcono thriller "Oceans Twelve” z Georgem Clooneyem i Bradem Pittem.
To wtedy George Clooney zakochał się w tym miejscu i kupił Willę Oleandrę.
Mieszkańcy brzegów włoskiego jeziora Como przyzwyczaili się już do widoku gwiazd. To tutaj nakręcono Casino Royal. Akcja filmu dzieje się w Villa Balbianello. W tej willi James Bond dochodzi do siebie po tym, jak był brutalnie torturowany przez Le Chiffre’a. W tej XVIII-wiecznej willi zatrzymał się Craig i cała jego ekipa z Hollywood, gdy kręcono film. Posiadłość położona jest na cyplu, otoczona przez wznoszące się dookoła góry. Willa i ogród naprawdę warte zwiedzenia.
Ja zaczęłam mój pobyt w tych okolicach w miejscowości Como. To największe z miasteczek położonych nad tutejszym jeziorem. Miasto tętniące życiem, pełne barów, dyskotek i nocnych klubów. Jest też dobrą bazą wypadową do zwiedzania innych miast nad jeziorem. Będąc tutaj warto przepłynąć promem jezioro, od jednego miasteczka do drugiego. W każdym z nich jest coś, co warto zobaczyć: średniowieczne zamki, zabytkowe wille, pałacyki i tętniące życiem centra.
Jednym z takich cichych spokojnych miasteczek jest Bellagio. Moim zdaniem to jedno z najpiękniejszych miasteczek na jeziorze. Znajduje się na samym środku jeziora, w miejscu, gdzie trzy odnogi jeziora schodzą się ze sobą. Tutaj domy i ulice powstały na bardzo stromych stokach, widoki są przez to przepiękne i zapierają dech w piersiach.By mieć piękny widok na jezioro warto wjechać na wzgórze na którym leży miejscowość Brunate. Można tam wjechać samochodem, pieszo lub kolejką liniową (tylko 7 minut). Piękne widoki na miasto, panoramę jeziora oraz góry, ale również widok na lombardzką równinę. Ciekawe doświadczenie. Widoki spektakularne warto czekać na przejazd. Czasami w pogodny dzień można stąd zobaczyć przez lunetę Mediolan.


Sami musicie stwierdzić czy warto pojechać do Como.
Moim zdaniem warto!


Zapraszam do polubienia mnie na Facebooku lub google+, dziękuję za odwiedziny:)  


Share:

2 komentarze

pola pisze...

Piękne miejsce! :)

Kalejdoskop Renaty pisze...

Oj tak, warto zwiedzić;-)

Kalejdoskop Renaty