środa, 10 lipca 2019

30 zdjęć, po obejrzeniu których zakochasz się w wyspie Pantelleria

Nie sposób nie pokochać Pantellerii. 
Kusi gorącym słońcem, krajobrazami, kolorem morza, wspaniałą kuchnią i winem Passito. Pantelleria jest naprawdę wspaniała i chociaż naprawdę lubię niektóre z moich zdjęć, muszę przyznać, że nie oddają one sprawiedliwości wspaniałym krajobrazom wyspy. Ale wciąż mam nadzieję, że ten mały wybór zainspiruje cię do jej odwiedzenia ! 
Aby przekonać cię, że nadszedł czas, aby wybrać się na Pantellerię, oto 30 zdjęć, które udowodnią Ci, jak jest magiczna. Z tysięcy zdjęć wybrałam kilkadziesiąt ujęć, moim zdaniem oddających uroki wyspy. 
Coś dla miłośników natury, przyrody i pięknych scenerii. 
Jedna mała uwaga. Oglądacie je na własne ryzyko! Nie biorę odpowiedzialności za to, że po ich obejrzeniu nie będziecie myśleli o niczym innym, jak o tym, aby tam polecieć. Więc spójrz na te zdjęcia i powiedz mi: Jak można się jej oprzeć? 
Miłego oglądania!
Share:

wtorek, 9 lipca 2019

Spaghetti z żółtymi pomidorkami,kaparami i anchois

Pomidory najlepiej smakują prosto z krzaka. Lubię, gdy są słodkie i nagrzane letnim słońcem. Dziś trudno wyobrazić sobie bez nich życie, gdyż sos pomidorowy w różnych wariacjach to jeden z najpopularniejszych dodatków do dań. Ostatnio skusiłam się i przygotowałam go z żółtych pomidorów. 
Dzisiejszy przepis ma swoje korzenie w neapolitańskiej tradycji gastronomicznej. 
Żółty pomidor jest bardzo popularną odmianą w Kampanii. 
Makaron z żółtymi pomidorkami, kaparami i anchois to smaczne pierwsze danie ze starożytną odmianą pomidora, o specyficznym kolorze i słodkim aromacie charakteryzującym się prawie całkowitym brakiem kwasowości.
Żeby zrównoważyć tę słodycz, postanowiłam użyć anchois i kaparów, które dzięki swojemu pikantnemu i zdecydowanemu nadaje całemu daniu charakteru.
Zapraszam :-)
Przepis na żółte pomidorki.

Share:
Kalejdoskop Renaty