środa, 19 sierpnia 2015

Krewetki z bekonem w tabasco

Z krewetek przyrządza się przede wszystkim wspaniałe przystawki – zarówno zimne, jak i ciepłe.
Dziś chciałabym Wam zaproponować przepis na oryginalną i szybką przystawkę - krewetki z bekonem w tabasco.
Pyszne, pikantne krewetki która idealnie sprawdzą się na przyjęciu w gronie przyjaciół.
Zapraszam ;-)
Przepis na aromatyczne krewetki z bekonem w tabasco!
Share:

wtorek, 11 sierpnia 2015

Wyspy Liparyjskie — czy warto i jak się tam dostać?

Czy słyszałaś o wyspach Liparyjskich? 
Wyspy Liparyjskie u wybrzeży Sycylii są jednym z tych jeszcze mało znanych miejsc na Morzu Śródziemnym. Odkąd pamiętam, zawsze chciałam je odwiedzić. 
Uwielbiam wakacje w miejscu, o którym wiem mało, gdzie piękne zakątki czekają dopiero na moje odkrycie.
Wyspy Eolskie — jak się tam dostać?

Share:

sobota, 8 sierpnia 2015

Jak oczyścić krewetki - instrukcja krok po kroku

Uwielbiam krewetki w prawie każdej postaci. 
Mogą być smażone, duszone, pieczone, w tempurze, w sałatce czy w sosie pomidorowym. Krewetki są z pewnością jednymi z najbardziej lubianych i spożywanych skorupiaków. 
Na rynku istnieje wiele odmian krewetek, różnią się one zazwyczaj rozmiarem i kolorem. Możemy spotkać krewetki białe, czerwone, mocno czerwone i szare. 
Nawet jeśli na rynku można je kupić przez cały rok, najlepsze miesiące, by je kupić świeże to okres od marca do czerwca. 
Krewetki zazwyczaj podawane są w całości z pancerzykiem albo obrane, jednak przeważnie nie do końca oczyszczone — i wtedy musimy radzić sobie sami. 
Wbrew pozorom obieranie krewetek nie jest trudnym zadaniem. 
Mój poradnik jak oczyścić krewetki krok po kroku został przygotowany specjalnie dla tych, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z krewetkami. 
Często, kiedy opisuję przepis na krewetki, czuje niezadowolenie, kiedy piszę Wam jak coś zrobić, nie wyjaśniając do końca, w jaki sposób, dlatego też powstał ten instruktaż. 
Przepisy na krewetki może staną się dla Was łatwiejsze, jeśli będziecie znać podstawy. Czasami jaśniej, jeśli koło słów są zdjęcia. 
Oprócz zdjęć spróbowałam Wam opisać, kto wie, może mi się udało i przygotujecie Wasze pierwsze danie ze świeżo obranych krewetek! 
Zapraszam ;-)
Share:

czwartek, 6 sierpnia 2015

Orzotto z porem i ziemniakami

Dziś chciałabym Wam zaproponować kolejny przepis na orzotto. Orzotto to włoska potrawa, która w wykonaniu podobna jest do risotta. Przygotowuje się tak samo, jak risotto, ale głównym składnikiem jest kasza pęczak zamiast ryżu. Podobnie jak risotto, można go przygotować na wiele sposobów, osiągając zawsze bogaty i aromatyczny rezultat. Dobrze przygotowana kasza pęczak naprawdę smakuje wyśmienicie, a dzisiejszy przepis jest na to najlepszym przykładem.
Zapraszam ;-)
Orzotto z porem i ziemniakami
Share:
Kalejdoskop Renaty