środa, 23 marca 2022

Makaron z kremem z cebuli — istna petarda!

Kiedy wychodzi super danie, jestem z siebie dumna. A ten sosik, po prostu palce lizać! I to w dosłownym znaczeniu tego słowa. Jedyny problem to trzeba lubić cebulę.
Dzisiaj proponuje wam makaron z kremem z cebuli.
Możecie użyć cebuli różowej lub tej z Tropei, jeszcze nie zdecydowałam, z którą podoba mi się najbardziej! Drugim składnikiem niemniej ważnym jest ser, ja użyłam wędzoną scamorzę. Smakuje też super z fontiną z Valdostany.
Sos najlepiej zachwyca ze świeżym makronem; najlepiej pasują tagliolini lub bigoli. A jeśli nie macie świeżego makaronu, to najlepiej będzie smakować ze spaghetti quadrati La Molisana.
Przygotowanie tego zniewalającego kremu z cebuli jest naprawdę proste.
Zapraszam :-)
Makaron z kremem z cebuli — istna petarda!

Share:

piątek, 11 marca 2022

Pitigliano i Via Cave — śladami Etrusków!

Spośród wszystkich miasteczek Toskanii według mnie wartą odwiedzenia miejscowością jest Pitigliano. To prawdopodobnie jedno z najbardziej urokliwych toskańskich miejsc.
Znajdziesz tu niezwykle malowniczy krajobraz miasta z kamiennymi domami zbudowanymi na wysokim tufie (rodzaj skały powstałej z popiołu wulkanicznego), otoczonymi ze wszystkich stron głębokim wąwozem poprzecinanym etruskimi „drogami jaskiniowymi” zwanymi Via Cave.

Pitigliano i Via Cave — śladami Etrusków!
Share:
Kalejdoskop Renaty