poniedziałek, 27 stycznia 2020

Sesiventi — najpiękniejszy aperitif na wyspie Pantelleria

Wyobraź sobie, że Morze Śródziemne było kiedyś: dziewicze i spokojne. Teraz to wszystko można znaleźć na jednej szczęśliwej małej wyspie. 
Bogata gleba wulkaniczna, bujnie uprawiane tarasy, słodkie wino Passito, najlepsze na świecie kapary i jedna z najbardziej niezwykłych atmosfer na świecie sprawiają, że Pantelleria jest miejscem dla koneserów. Podróżnicy uwielbiają ją ze względu na swoją wyjątkową prywatność. 
Wyspa ta, znana jest jako czarna perła Morza Śródziemnego. Słynie ze skał lawowych, ciemnoniebieskich mórz i ciemnoniebieskich gwieździstych nocy. Wyspa, na której Afryka spotyka się z Włochami. Tutaj otwarte niebo i zapierające dech w piersiach wybrzeże Morza Śródziemnego tworzą najbardziej spektakularne zachody słońca. 
Pantelleria słynie z lokali z genialnymi widokami. Jest ich na wyspie naprawdę sporo. 
Dziś chciałabym pokazać Wam lokal, do którego warto dotrzeć na aperitif,  który ma widok wart miliony! 

Share:

sobota, 25 stycznia 2020

11 romantycznych miejsc na Walentynkowy wyjazd do Włoch

Walentynki to nie tylko prezent czy wyjście do kina albo romantyczna kolacja. To może być również wspaniała wymówka na wyjazd do Włoch! I uwierzcie mi, Wasza druga połówka będzie niezmiernie wdzięczna za taką podróż w Dniu Zakochanych. 
Walentynki we Włoszech to naprawdę wspaniały pomysł. Jest coś tak uroczego we Włoszech i jego mieszkańcach. Wspaniała atmosfera i sposób życia, która przenosi miłość w każdy aspekt życia. Miłość jest we włoskiej kulturze i sposobie, w jakim Włosi myślą o rzeczach. Ludzie przyjeżdżają tutaj z całego świata, aby tego doświadczyć, ponieważ Włochy są synonimem romansu, miłości, uroku i pasji. 
Gdzie pojechać na Walentynki?
Najlepiej wybierz miejsce, na którą myśl bije twoje serce. Może prozaiczne stwierdzenie, ale w końcu to czas zakochanych. 
Planując podróż, warto skorzystać z rady blogerek, które podróżują po Włoszech. 
Sprawdź poniżej, co polecają znane i lubiane blogerki piszące o słonecznej Italii! 
Moje i koleżanek propozycje po najbardziej romantycznych miejscach dadzą ci wgląd w okolicę, do której możesz się dostać podczas pobytu.

Share:

piątek, 24 stycznia 2020

Ciasto z mąki kasztanowej i pomarańczy

Ciasto smaczne, miękkie, puszyste, wilgotne w środku, z lekką nutką goryczy z pomarańczy i co najważniejsze — łatwe oraz szybkie w przygotowaniu. Lubię ciasta z użyciem mąki kasztanowej, za to, że są rozkosznie wilgotne i miękkie. 
Ciasto znakomicie nadaje się na zimowe śniadanie lub podwieczorek.
Zapraszam :-)

Share:

poniedziałek, 20 stycznia 2020

Rzym śladami Caravaggia

Michelangelo Merisi, lepiej znany jako Caravaggio (od nazwy miasta pod Mediolanem, w którym się urodzili się jego rodzice), był jednym z najbardziej wpływowych malarzy włoskich XVI i XVII wieku. Malarz kontrowersyjny, porywczy, skłonny do bójek i awantur. Większość krótkiego i pełnego przygód życia spędził w Wiecznym Mieście, często zaangażowany w skandale, pojedynki i bójki.
Zasłynął zarówno z niekonwencjonalnej sztuki, jak i niekonwencjonalnego stylu życia, które często przysparzało mu kłopotów — w 1606 roku uciekł z Rzymu po zabiciu mężczyzny podczas bójki.

Share:

czwartek, 16 stycznia 2020

Podsumowanie 2019

Styczeń 2020 powoli dobiega do połowy i prawdopodobnie wszyscy już przyzwyczaili się do zmiany daty. Pierwszy wpis w nowym roku to jak zawsze idealny moment na podsumowanie mijających dwunastu miesięcy.To już moje siódme podsumowanie, które publikuję na moim blogu.
Share:

czwartek, 9 stycznia 2020

Italia z drona — fotograficzne podsumowanie 2019 roku

Początek roku to jak zwykle czas wspomnień i podsumowań. A chyba nie ma lepszego podsumowania, jak wybór i prezentacja zdjęć mijającego roku.
Najpierw chciałam podsumować fotograficzny rok 2019 zdjęciami z drona.


Share:
Kalejdoskop Renaty