czwartek, 19 grudnia 2019

Polskie prezenty, które uradują Włocha/Włoszkę

Często pytacie mnie co kupić w prezencie komuś z Włoch. Jakiekolwiek prezenty nie są łatwą rzeczą, a co dopiero takie, które powinny pokazać naszą kraj z jak najlepszej strony. Zapewne większość z nas miała kiedyś taki dylemat, jakie prezenty można przywieźć z Polski.
Sama staram się przywieźć sobie coś typowego, w miarę możliwości tradycyjnego. W praktyce zawsze uprawiam gastroturystykę (najłatwiejszy, chociaż nietrwały prezent).
Zaczniemy tego, że wybierając prezent dla Włocha lub Włoszki, należy rozważyć dwie istotne kwestie – konieczność transportu prezentu i ewentualne różnice kulturowe, w tym kuchni. Dlatego właśnie większość moich dzisiejszych propozycji to rzeczy niewielkie, lekkie i niekontrowersyjne. Nie zaproponuje w mojej liście wędlin i ciężkich smaków.
Dlaczego? Bo już trochę Włochów znam, nie każdemu się podobają nasze mocne smaki. Wiem, że grzecznie podziękują, ale z reguły 9 na 10 Włochów nie lubi wędzonych wędlin, to samo ogórków kiszonych (Włosi prawie w ogóle nie jadają ogórków).
Najlepiej na prezent sprawdzi się coś dobrej jakości, bo chyba bez sensu na tym oszczędzać. Lepiej kupić coś drobniejszego, ale dobrego niż nie wiadomo co.
Jakie są moje pomysły na prezent z Polski Włocha lub Włoszki?
Sprawdźcie poniżej.
Prezent dla Włocha lub Włoszki. Pomysły na prezent z Polski

Share:
Kalejdoskop Renaty