środa, 31 sierpnia 2022

Weneckie ciekawostki. Regata Storica

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę września odbywa się w Wenecji jedna z najbardziej oczekiwanych i spektakularnych imprez oferowanych przez miasto Regata Storica. 
Share:

wtorek, 30 sierpnia 2022

Jezioro Resia — jedno z najbardziej magicznych miejsc w Europie

Ciężko powiedzieć ile dzwonnic zdobi włoskie kościoły. Wiele z nich zapiera dech w piersiach swoim pięknem, ale żadna nie urzeka tak, jak ta wynurzająca się z głębin jeziora w Południowym Tyrolu.
Efekty wizualne są uderzające: wysokie góry, kilometry bujnych, zielonych drzew, wielka przestrzeń niebieskiego jeziora – a pośrodku tego wszystkiego znajduje się dzwonnica, która stoi w wodzie, niewzruszona od ponad 70 lat.
Wcześniej widziałam ją na wielu zdjęciach, ale na żywo robi jeszcze większe wrażenie, zwłaszcza jeśli pomyślimy o jej historii.

Podziwiając wieżę z brzegu nie sposób nie zastanawiać się, co się pod nią kryje. Książki historyczne powiedzą ci: wieś Curon (Graun). Miejscowy natomiast powie: ból serca.
Jezioro Resia — jedno z najbardziej magicznych miejsc w Europie
Share:

wtorek, 2 sierpnia 2022

Kopuła Bazyliki Santa Maria della Salute — nowy punkt widokowy w Wenecji

Chyba nie ma nic piękniejszego i przyjemniejszego od możliwości podziwiania Wenecji z perspektywy „lotu ptaka”. A ja mam dla was dziś nową ciekawostkę. Od miesiąca w mieście otwarto nowy punkt widokowy, z całkiem niespodziewanego miejsca, z którego można podziwiać absolutnie niezwykłą panoramę na Canale Grande. A jeszcze lepszą nowiną jest to, że zrobiono to przeszło po 300 latach od wybudowania tego miejsca.
O czym mowa?

Share:
Kalejdoskop Renaty