środa, 9 stycznia 2013

Słodkie życie w Paryżu Davida Lebovitza

Czytając ostatnio nowy magazyn kulinarny Kukbuk natknęłam się na tytuł ksiazki, który mnie zainteresował "Słodkie życie w Paryżu" Davida Lebovitza. 
Jest zdecydowanie jedną z najlepszych książek o tematyce kulinarnej, jakie w ostatnim czasie wpadły w moje ręce. Książka tę czyta się naprawdę przyjemnie i szybko, napisana w lekki, sarkastyczny sposób. Ciężko jest przestać.

Opisuje perypetie Amerykanina, który po stracie przyjaciela spełnia swoje wielkie marzenie i przeprowadza się do Paryża gdzie w malutkim mieszkanku poznaje tajniki jednej z najsłynniejszch kuchni świata. 
Książka jest pełna zapisów komicznych anegdot życia paryskiego, o różnicach pomiędzy kulturą francuską i amerykańską.
Idealna jako przewodnik po Paryżu, jego zwyczajach oraz mentalności jego mieszkańców. Jako czytelnik niejednokrotnie zaśmiałam się na głos podczas lektury.
Dowiadujemy się, jak stać się prawdziwym paryżaninem i dlaczego należy założyć eleganckie ciuchy, aby wynieść śmieci. Dlaczego lepiej nie pić dużo wody i uważać w kolejce. Wiele rzeczy, których opowiada często doświadczyłam na własnej skórze będąc w Paryżu.

Każdy rozdział jest zakończony przepisem powiązanym z życiem we Francji. Lebovitz podaje 50 nietuzinkowych przepisów na sprawdzone i niedrogie potrawy. David jest sławnym cukiernikiem, najwięcej więc mamy przepisów na ciasta, musy oraz inne słodkości.
Ewidentnym minusem jest na pewno to, że została ona bardzo skromnie wydana. Mało zdjęć, słaby papier.
Koniecznie sięgnijcie po "Słodkie życie w Paryżu" Davida Lebovitza. Świetna książka na zimowe wieczory.

Miłej lektury i koniecznie podzielcie się wrażeniami :)Share:

2 komentarze

Anonimowy pisze...

Skończyłem pare dni temu, bardzo fajna, inna niz reszta książek kulinarnych :)

Unknown pisze...

To prawda,mi się bardzo podobała,można nauczyć się wiele o paryżanach. Wiele rzeczy, których opowiada często spotkałam:)

Kalejdoskop Renaty